Grup Siteleri
 
 
 
 
Depolama Sistemleri

PolarXP'ye teslim edilen her ürün sevdiklerimiz tarafından tüketilen ürünlerdir.

Ayrıca bu ürünlerin hepsinin belirli ısı derecesi standardında tutulması gereken gıdalar olması ve insan sağlığını ilgilendirmesi, PolarXP' nin kalite ve kontrol standartlarını en üst seviyesinde tutmasının ne kadar önemli olduğunun göstergesidir.

Kullanılan sistemlerin ürünün dış sağlığı kadar, iç sağlığının da doğru tutulduğunu kontrol etmesi lazım. Ülkemizde üretilen ürünlerin ciddi bir kısmı üretim hattından tüketiciye ulaşıncaya kadar birçok kez tutulması gereken serin veya soğuk ortamdan çıkıp tekrar soğuk ortama girmektedir. PolarXP, deposuna giren ürünlerin, getirilen aracın içerisinden alınıp tekrar dağıtıma çıkacak araca yüklenmesine kadar olan süreci en üst kalite ve kontrol standartlarında yönetir.

Depo Kalite Standartları ve Kontrol Süreçleri

Mal Alım
Depolarda mal alım kontrol süreci ürünü getiren aracın depoya yanaşıp kapaklarının açılmasıyla başlar. Taşıma süresince tutulan dereceler ayrı bir prosedürdür ve depo mal alım prosedüründen farklı çalışmaktadır. Kapakları açılan aracın içerisindeki ürünler lazer ısı kontrol silahlarıyla ölçülür. Ürün, kabul görebilecek derece sınırları içerisindeyse mal boşaltılmaya başlanır. Ürün olması gereken ısı derecesinde değilse boşaltma durdurulur, gönderici ve nakliyeciye bilgi verilir. Ürünün derecesindeki değişiklik insan sağlığına zarar vermeyecek durumda ise ve müşteri onayı varsa mal raporlu olarak depoya alınır. PolarXP, Isı derecesindeki değişikliklerden dolayı, insan sağlığına zararlı olacağına inandığı ürünleri depolarına almamaktadır.

Mal Kabul Ara Depo
PolarXP'nin tüm depoları hem genel gıdaya hizmet verebilecek hem de soğuk taşınması gereken ürünlere hizmet üretebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Tüm PolarXP depolarındaki rampaların çoğunluğu, 0 derece soğuklukta açılmaktadır. Donuk gelen ürünler araçlardan indirilirken ilk depo personelinin çalıştığı 0 dereceye alınıp sayım için -4 derecelik donuk bölümüne aktarılır. Burada 10-15 dakikada mal kabul sayım işlemleri yapılıp stok alanına aktarılır. Bu ve bunun gibi detaylar her ürünün özelliğine göre takip edilir.

Stoklama
Ürünler PolarXP sisteminde tanımlı olarak, stoklama alanında yerlerini aldıktan sonra, PolarXP'nin SAP'de yazılmış üstün bilgi sistemi tarafında yönetilir. Sistem ürünleri hafızasına yazılmış özelliklerine göre adresler, hareket ettirir ve stoklar. Aynı sistem PolarXP depolarındaki ısı sensörlerini de takip edip, ısı derecelerindeki uygunsuzlukları yetkililere alarm şeklinde bildirir. Tüm PolarXP depoları 24 saat boyunca merkezi takip birimi tarafından kontrol altında tutulur.


Mal Çıkış
Depolardan çıkacak ürünler PolarXP sistemi tarafından depo çalışanlarına düşen emirlerle, ilk önce ısı derecelerine göre ara depolara alınırlar. Ara Depolarda çıkış sayım işlemleri yapıldıktan sonra yine ısı derecesi önceden ayarlanmış araçlara yüklenirler. Mal çıkışlarında PolarXP rampa kontrolörleri, rampaya yanaşan aracın, istenilen ısı derecesine ulaşmış bir araç olup olmadığını kontrol eder. Uygunluğa göre aracı yükler veya araç istenilen Isı derecesine gelene kadar bekletir.

Depo Derece Takip Süreci ve Teknolojileri

PolarXP depoları rampasından stoklama alanına kadar 7 gün 24 saat kontrol edilmektedir. Derece değişikliklerinde sistem, 1., 2. ve 3. Derece ilgililere otomatik SMS atar ve Robot sistemden arar. Derece düzeyleri 1 sene geçmişe dönük olarak raporlanabilecek kapasiteye sahiptir. Bu raporlar sene başlarında NETSAFE firması tarafından toplanarak özel data merkezlerinde saklanır.

Gıda Mühendis ve Kalite Kontrolörleri

PolarXP depolarında çalışan tüm personel sağlık kayıtları ve durumları personel sağlık dosyalarında saklanmaktadır. PolarXP çalışanları her sene portör muayenesinden geçmektedir. PolarXP depolarında bulunan kalite kontrol sorumluları ve Gıda Mühendisleri, gıda sağlığı için gereken tüm önlemleri düzenli olarak almakta ve raporlamaktadır.

Bilgi Teknolojileri Sistemleri
PolarXP firması tüm IT sistemlerini SAP çatısı altında yönetmektedir. SAP harici çalışan tüm sistemler PolarXP SAP sistemine veri aktarmaktadır.

Depo Yönetim Sistemleri: AXATA
Araç / Filo Takip Sistemleri: SATKO / EUTELTRACS
Araç İçi Isı kontrol Takip Sistemleri: ARVENTO CRM: SAP
Yük Takip Sistemleri: NETİNFO

Yük Takibi
Sevkiyatlarınız size verilen Yük Numarası ile takip edebilirsiniz.
Gönderici
Alıcı
IT Sistemleri