Grup Siteleri
 
 
 
 
Çevre Güvenliği

PolarXP, filosunu sürekli olarak Euro normlarına uygun yeşil motorlu çekiciler ile yenilemek için yatırım yapan az sayıdaki şirketlerden biri olma özelliğini taşımaktadır.

Şirketimiz tarafından yönetilen araç sayısının son yıllarda sayısal olarak büyük bir artış gösterdiği göz önünde bulundurulduğunda, trafik ve çevre üzerinde yaratılan etkinin farkındalığı ile birlikte, sebep olunan kirliliğin azaltılması için mevcut kaynaklar ve teknoloji mümkün olan en üst düzeyde kullanılmaktadır. PolarXP, Filosunu sürekli olarak Euro normlarına uygun yeşil motorlu çekiciler ile yenilemek için yatırım yapan az sayıdaki şirketlerden biri olma özelliğini taşımaktadır.

Belediye tarafından gerçekleştirilen Katı Atık Toplama sistemi dahilinde kağıt, plastik gibi geri dönüşebilir atıkların ayrıştırılması gerçekleştirilerek geri kazanımı sağlanmaktadır. Aynı zamanda portföyünde bulunan araç kapasitesi nedeniyle araçların sebep olduğu atık lastikler, madeni yağlar, aküler bakanlıkça lisanslı firmalar tarafından tesisimizden çıkartılarak yasal mevzuata uygun şekilde bertarafı sağlanmaktadır.

Uygulamalarımız gönüllülük esasına dayanmakla birlikte, yakın bir gelecekte gerek toplumun, gerek uluslararası kuruluşların ve gerekse devletlerin zorlaması ile zorunlu bir uygulamaya dönüşeceği tahmin edilmektedir.

Bunları Biliyor musunuz?
Maddelerin Doğada Kaybolma Süreleri;

› Muz Kabuğu: 2-10 Gün
› Pamuk: 1-5 Ay
› Kağıt Taşıma Çantası: 2-5 Ay
› Portakal Kabuğu: 6 Ay
› Sigara: 1-12 Yıl
› Süt ve Meyve Suyu Kutuları: 5 Yıl
› Teneke Kutu: 50-100 Yıl
› Plastik Taşıma Torbası: 15-1000 Yıl
› Alüminyum Kutu: 80-100 Yıl
› Çocuk Bezleri: 500-800 Yıl
› Polistiren (Strafor): Binlerce Yıl

Yük Takibi
Sevkiyatlarınız size verilen Yük Numarası ile takip edebilirsiniz.
Gönderici
Alıcı