Grup Siteleri
 
 
 
 
Araç ve Isı Takip Sistemi

PolarXP filosunun tamamı, real-time(anlık) uydu takip sistemiyle takip edilmektedir.

Aracın kendisi haricinde, araç içindeki ısı sensörleri de ayrıca ARVENTO sistemiyle takip edilmektedir. Sistem PolarXP bilgi sistemiyle entegre çalışıp, araç yüklenirken otomatik olarak yükün kaç derecede taşınması gerektiğini bilmektedir. Araç içerisindeki ısının belirlenmiş limitlerin altına düşmesi söz konusu olduğunda sistem otomatik olarak merkezi birimleri alarmla, şoförü de cep telefonundan arayarak uyarır.

Araç Duvarları
Araçlar içerisindeki özel bölmeler, 2 derece hatta 3 derece farklılığı gereken yüklemelerde farklı ısıların birbirine karışmamasını sağlamaktadır. Bu üniteler sayesinde PolarXP araçlarında 4 Mevsim sağlanmaktadır.

Araç Soğutucu Üniteleri
Araç Soğutucu üniteleri konusunda dünya'nın lideri olan firma ekipmanlarıdır. Üniteler düzenli olarak PolarXP teknisyenleri tarafından kontrol edilmektedir. Kontrol kartları araç dosyalarında tutulmaktadır. Üniteler ayrıca uydu sistemine bağlı çalışmaktadır. Bu sayede PolarXP filo takip birimi ve SAP sistemi her an soğutucu ünitelerin çalışma derecelerini kontrol edebilir ve oluşabilecek değişiklikleri ilgililere bildirebilir.

Araç Uydu Takip Sistemleri
Tüm PolarXP araçlarında uydu takip sistemi bulunmaktadır. Araç konumları, yük sorgulaması ve bazı olağan üstü durumlarda hırsızlıkların önüne geçmek için önemli bir kaynaktır.

Şoför Eğitimleri
Tüm PolarXP şoförleri taşıdığı yükün öneminin farkındadır. PolarXP Şoförleri, işe alımları yapılmadan önce 2 gün boyunca 5'er saatlik bir kalite eğitiminden geçmektedir. Eğitim sonunda yapılan sınavdan başarısız olan şoförler PolarXP'de çalışamamaktadır. Bu eğitimin dışında PolarXP, her şoför için senede 15 saat eğitim vermektedir.

Yük Takibi
Sevkiyatlarınız size verilen Yük Numarası ile takip edebilirsiniz.
Gönderici
Alıcı